RSS

Uudised

Rumm, mis leiutas rummi
Rumm, mis leiutas rummi
Täpselt 320 aastat tagasi läbi Barbadose saare korallilise pinnase kaevatud kaev on põhjus, miks meil on tänapäeval võimalik nautida jooki, mida tuntakse kui rummi. 1703. aastal alustas Sir John Gay Alleyne sellel väikesel Kariibi mere saarel rummi valmistamist. Kuna tootmine jätkub siiani, on tegemist maailma vanima rummibrändiga. Rummiga, mis leiutas rummi.
Ginger Duke 5 kokteilisoovitust
Ginger Duke 5 kokteilisoovitust
Ginger Duke on alkoholivaba ingverijook, mis ei ravi midagi, aga aitab kõige vastu. Ginger Duke on peene maitse ja aristokraatlike juurtega elunautija. Seiklusteotsijast maailmarändur, kellel on alati vürtsikaid lugusid ja põnevaid retsepte jagada. Ginger seisab igapäevaelu pisiasjadest kõrgemal, kuid tunneb samas kõige vastu siirast huvi ning on valmis alati aitama. Positiivne, särava naeratuse ja vastupandamatu huumoriga.
Coolerid nüüdsest looduslike toiduvärvidega
Coolerid nüüdsest looduslike toiduvärvidega
Cooleri kihisevate kokteilide sarjal on kaks suurepärast uudist. Kõik Coolerid läksid üle looduslikele toiduvärvidele ja kokteilijookide valikusse lisandub roosimaitseline kokteil Cooler Aromatic Rose. Cooleri karboniseeritud kokteilijoogid on valmistatud kvaliteetsest alkoholist, värskendavatest mahladest ja jäiselt kirkast veest. Cooleri sari on olnud turul aastast 2005, üllatades igal aastal uute värskendavate ja eksootiliste maitsetega.
Rémy Martin loobub konjakite kinkekarpidest
Rémy Martin loobub konjakite kinkekarpidest
Maailma juhtivaid ja vanimaid konjakitootjaid Rémy Martin teatas, et loobub VSOP konjakite kinkekarpidest. Keskkonnateadliku ja loodust väärtustava ettevõttena soovib Rémy Martin rakendada igas tegevuses jätkusuutlikku lähenemist ja vähendada sellega oma mõju keskkonnale. Rémy Martin otsustas juba mõne aasta eest järk-järgult lõpetada konjakite kinkekarpide kasutamise, olles suurtest konjakitootjatest esimene, kes sellise sammu omal algatusel ette võttis
2022. aasta parimad Eesti joogid
2022. aasta parimad Eesti joogid
Eesti parima joogi konkursilt noppis Liviko kuldseid kategooriavõite ja auväärseid hõbemärke. Kulla tõid koju brändilik Petite Pomme apple spirit, alkoholivaba aperitiiv Corsaro Aperitivo ja Liviko distributsiooniportfelli kuuluv kodumaine Haage Haanja looduslik mineraalvesi. Viru Valge Juubeliviin ja Vana Tallinn Toffee Caramel pälvisid parimate jookide konkursil esinduslikud hõbemärgid.
Crafter’s – põhjamaine džinnikolmik
Crafter’s – põhjamaine džinnikolmik
Põhjamaised taimed, eristuvad maitsed, taimepõhine destilleerimine – need on vaid mõned märksõnad, mis auhinnatud Crafter’s premium-džinne iseloomustavad. Lisaks traditsioonilistele džinni komponentidele, milleks on kadakamarjad, koriander, apelsinikoor ja sidrunikoor, leiab igast Crafter’sist põhjamaised maitsed, mille hulgas on vähemalt ühe taime õied. Igahaljaste taimedega Crafter’s Wild Forest džinni valisime kanarbiku õied, mis ei anna džinnile sugugi lillelist maitset, vaid hoopiski samblast sügavust ja mesisemat nooti,“ räägib Liviko joogiarhitekt Hanna Kaur.
Chambord- kuningate liköör
Chambord- kuningate liköör
Prantsuse vaarikalikööri Chambord loomisel ammutati inspiratsiooni 17. sajandi Loire piirkonna likööridest, mida olla uhkusega esitletud päikesekuningas Louis XIV visiidil Chateau de Chambordi. Rõhutamaks Chambordi kuninglikku algupära on pudel disainitud meenutama keskaegset valitsejaõuna. Liköör sobib nautimiseks puhtalt või mitmete klassikaliste kokteilide koostisosana. Kõige kuninglikum on neist ehk Kir Impérial – kokteil Chambordist ja šampanjast.
Crafter’s Wild Forest – metsikult põhjamaine maitserännak
Crafter’s Wild Forest – metsikult põhjamaine maitserännak

Kuidas valmis jõulise maitseprofiiliga Crafter’s Wild Forest premium-džinn? Miks on see džinn kangem kui teised? Kuidas igihaljad taimed talve üle elavad? Sellest ja paljust muust rääkisime Liviko joogiarhitekti Hanna Kauriga.

 „Crafter’s Wild Forest eristuva karakteri ja maitseprofiiliga džinn on mõeldud neile, kes ootavad tugevamat ja jõulisemat maitset. Oleme selleks valinud läbinisti põhjamaised igihalja metsa maitsed ja andnud sellele džinnile ka 47 kraadi kangust,“ sõnab joogiarhitekt Hanna Kaur.

„Eneseteadliku ja julge brändina ei joondu Crafter's trendide järgi, vaid keskendub oma identiteedile ja arengule, pakkudes uudseid meelelisi naudinguid ja samas ka inimesi inspireerides,“ lisab joogiarhitekt.

 

Kõik sai alguse igihaljast mustikast

Uue džinni sisukontseptsiooni luues tekkis joogiarhitektil mõte teha põhjamaist mezcal’i iseloomuga jooki, millel oleks suitsune nüanss. Agaavi keemiliste koostisosade ühenditeks lahti võtmiseks töötas Hanna läbi hulga teadusartikleid. „Seejärel vaatasin Livikos läbi aegade koostatud taimede kaarte ja uurisin põhjalikult Eesti taimi. Ma ei otsinud maitsesarnasust agaaviga, vaid soovisin leida taimi, mis sisaldaks sellega sarnaseid keemilisi ühendeid, et saada agaaviga sarnane efekt,“ räägib Hanna.

Suitsusus oli küll üks esimesi mõtteid, kuid taimede valikul sai kõik alguse hoopis igihaljast mustikataimest. „Mustikataimi analüüsisin ja võtsin laboris juppideks juba siis, kui Crafter’s Aromatic Flower džinni maitseid otsisime. Tol ajal ei tekkinud seda heureka hetke, et võtta sihikule ka teised igihaljad taimed,“ meenutab Hanna.

 

Võimas ja müstiline okaspuumets

„Varakevadine mustikavõrse oli esimene, mille tahtsin uude džinni sisse panna. Sellest tuligi idee, et võtaks igihaljaid taimi veel juurde. Meie külmas ja karges kliimas on erilise väega taimed, mis kestavad aasta ringi ja neil on oma lugu rääkida 365 päeva aastas. Nii tulidki retsepti võimsad männid, kuused ja kadakad – kõik meie regiooni okaspuud, mida on võimalik kasutada,“ lisab Hanna.

„Kadakamarjadest valime Crafter’s Wild Forest džinni värske profiiliga marjad. Männi sügav vaigusus tuleb kevadistest mahlastest männivõrsetest. Samas kuusest otsime just okkaseid noote ja selleks oleme džinni valinud küpsed kuuseokkad,“ räägib joogiarhitekt.

Inspiratsiooniks on olnud põhjaranniku karmide meretuulte käes tahutud mets – see annab taimedele lisajõu ja sügavuse. Rannikualade tuuleiilid ei hellita loodust.

„Okaspuude kõrvale otsisin midagi erilist ja õrnemat, ent samamuti igihaljast – nii lisasin retsepti ilusad ja väikesed kanarbikuõied, mida olin eksperimentaallaboris varem destilleerinud. Kanarbiku väikeste helelillade õite ilu ei anna džinnile lillelist maitset, vaid lisab samblase sügavuse ja mesise noodi,“ sõnab Hanna.

„Koos männivõrsetega loob kanarbik magusa, sügava ja kauakestva järelmaitse. Kanarbiku ülesanne on muuta Crafter’s Wild Forest džinni jõuline maitse mitmekülgsemaks,“ selgitab toidutehnoloogi haridusega joogiarhitekt džinni maitseprofiili loomist.

Tulles tagasi algse idee juurde luua suitsuse noodiga džinn – selleks valis Liviko pärast pikki otsinguid kadakaplangul suitsutatud meresoola. „See meresool saab oma ümara suitsuse maitse kadakapuidult, mida põletatakse. Nii saab džinn lisaks traditsioonilisele kadakamarjale veel lisaks ka põleva kadakapuidu suitsususe iseloomulikud noodid,“ räägib joogiarhitekt.

 

Erakordne maitsepalett

„Crafter’s Wild Forest džinni maitses avaldub esimesena kuusk – just see tuttav jõulupuule iseloomulik noot. Seejärel avaneb džinni keha: mustikas ja magusapoolsed vürtsid – muskaatpähkel, ingverijuur ja iirisejuur, kuid need ei domineeri, vaid annavad joogile komplektsuse. Soolakust tunneb samuti kohe eesmaitses, selle ülesanne on tasakaalustada ja mahendada teravamaid noote. Suitsusus ei tõuse kohe esile, vaid seda on tunda alles järelmaitses. Samuti kannab järelmaitset mesine noot koos jõulisema männivaiguga, lisaks on tunda suitsu-tõrva puudutust,“ kirjeldab Hanna džinni, mis sai valmis 27. retseptikatsetuse juures.

„Igihaljad taimed pakatavad rikkalikest eeterlikest õlidest – need aitavadki taimel aastaringi vastu pidada, sõltumata paukuvast pakasest või lõõmavast päikesest. Sellisest vastupidavusest unistab meist igaüks,“ sõnab Hanna. Kuna Crafter’s Wild Forest džinnile annavad iseloomu eeterlikest õlidest tulvil igihaljad taimed, on džinn kangem, et põhjamaised maitsed avalduda saaksid.

Metaxa Twelve võistlus
Metaxa Twelve võistlus
Tegusad kokteilimeistrid, kutsume osalema METAXA TWELVE Eesti kokteilivõistlusele 12. septembril 2022. Peaauhinnaks on reis kahele Kreekas, et võistelda Ateenas 8-9. novembril 2022 globaalsel Metaxa Twelve finaalvõistlusel Athens Bar Show`l. Eesti võistluse finaalis on auhinnaraha 1000€. Looge täiuslik aperitiiv, kokteil mis avab enne õhtusööki maitsemeeled, kasutades METAXA 12* põhijoogina. Tõesta jätkusuutlikkust – vähenda – taaskasuta – taaskasutuse ideed koostisainete, kokteilide segamise ja baaris töötamise osas.
Crafter’s London Dry käsitöödžinn pärjati kõrgeima Masters medaliga
Crafter’s London Dry käsitöödžinn pärjati kõrgeima Masters medaliga
Mainekal konkursil Global Gin Masters 2022 tunnustas rahvusvaheline žürii Eesti käsitöödžinni Crafter’s London Dry Gin kõige kõrgema tunnustuse – Masters medaliga. Samuti käsitööna valmiv Crafter’s Aromatic Flower Gin pälvis samal konkursil kuldmedali ultra premium džinnide kategoorias.