Uus veinimaja Ungarist- Danubiana

Liviko sortimenti on lisandunud uus veinimaja Ungarist. Danubiana on üks suurimatest Ungari veinitootjatest ja eksportijatest. Veinimaja omab kahte veinitehast ja teeb koostööd 400 viinamarjakasvatajaga Màtra, Tokaj, Villany, Pécs, Szekzàrd, Tolna ja Pannoonia kasvualadel. Danubiana asutati 1990. aastal Saksa perekonna Bindereri poolt. Nende eesmärk oli algusest peale toota kvaliteetseid, veatuid ja armastusväärseid veine.

 

Kõik Dunavari veinid on saanud endale Nautimuse märgistuse.

Kerged ja värsked veinid ehk rohelise märgistusega on Dunavar Chardonnay, Dunavar Grüner Veltliner ja Dunavar Pinot Grigio .

Pehme ja puuviljane ehk kollase märgistusega on Dunavar Pinot Blanc.

Kerge ja marjane ehk Nautimuse punase märgistused on Dunavar Pinot Noir.

 

Fleur de Hussard Rose on samuti Danubiana veinimajast pärit ning kannab Nautimuse punast märki. Vein on värvilt kerge, kahvatu lõheroosa. Aroom on marjaselt värske ja tsitruseline, tunda värskeid punaseid metsamarju - jõhvikad, maasikad ja vaarikad, aroomilõppu lisandub tsitrusvilju, verigreipi ja veriapelsini. Maitse kuiv ja kerge, marjase iseloomuga, kus tunda jõhvikaid ja pohli ning vaarikaid. Järelmaitset värskendab tajutav marjane vürtsikus koos veidi mõrkjate tsitrusviljadega. Vein on kääritatud roostevabast terasest vaatides ning ei tammevaadis, kahvaturoosa värvus tuleb 2% ulatuses punase veini lisamisega valgele veinile.

Leave your comment
Close