Lisainfo
Viinamarju on kasvatatud mõisa põldudel juba 15. sajandist, 1630. aastal said tol aja juba tuntud 36ha suuruse veinivalduse omanikeks veinikaupmees Nicolas de Leuvarde ja Pariisi pankur Firmin Le Bailly, kellelt sai valdus ka oma nime. 1736. aastal tegi mõisa veini Briti saartel tuntuks Iiri päritolu veinikaupmees Thomas Barton. Tema omandusest liikus valdus 1872 .a. Alcide Bellot des Minieres kätte, kes ehitas valdusesse tänapäevani kasutuses oleva lossi. 20. sajandi alguses vahetus mõisas mitu omanikku kuni 1955. aastal ostis kehvas seisus valduse Belgia veinikaupmees Daniel Sanders. Temajuhtimisel renoveeriti loss ja veiniistandused, 1980-ndatel palgati nõustajaks Émile Peynaud. 1998. aastal investeeris mõisa ameerika päritolu pankur Robert G. Wilmers, kelle pärijad on siiani omanikud, samas veinivaldusi juhivad Sandersi järglased lapselapse Veronique Sanders´i isikus.
Mõisa 2.vein – La Parde Haut-Bailly.
Värvuselt keskmise intensiivsusega rubiinpunane.
Aroom on keskmise intensiivsusega ja elegantselt marjane. Tunda üleküpsenud tumedaid luuvilju, üleküpsenud musti metsamarju, terapipart, magusaid pagarivürtse ja seedripuitu.
Maitse on kuiv, keskmise täidlusega ja struktuurselt marjane. Tunda küpseid mustsõstraid, põldmarju, küpseid tumedaid luuvilju koos viirukisuitsu, mõrušokolaadi, siidiste tanniinide ja magusate pagarivürtsidega. Järelmaitse pikk ja heas tasakaalus.
Viinamarjad korjatakse käsitsi, vein kääritatakse suurtes avatud tammevaatides ning vein areneb 16 – 18 kuud väikestes prantsuse tamme vaatides, millest 60% on uued.
Tarbimissoovitus
Grillitud veiseliha, ahjus küpsetatud lambafilee, ulukifilee, küpsed juustud.
Toote koduleht
http://www.haut-bailly.com