Lisainfo
Ühe vanima Champagne piirkonna veinimaja rajas 1760. aastal Reimisi kohtunik François Delamotte. Tema poeg, Nicholas-Louis, kes oli ka Malta ordu rüütel, võttis partneriks Jean-Baptiste Lanson´i ja hakkas 1798. a. kasutama Malta risti Champagne Lansoni logona. 1837. a. muudeti nimi „Lanson et Cie“. Champagne Lanson on Briti kuningapere ametlik šampanjaga varustaja (The Royal Warrant) enam kui 120 aastat ning Wimbledoni tenniseturniiri peamine partner üle 45 aasta. Isiklikke veiniistandusi on 57ha Reims´i linna ümbruses ja eraldiseisev 16ha suurune Domaine de la Malmaison veiniistandus on kinnitatud biodünaamilist põllumajandust viljeleva Demeter sertifikaadiga.
Peene tiheda mullijoaga, värvilt keskmisest intensiivsem kuldkollane.
Aroom keskmise intensiivsusega ja veidi ürdiselt puuviljane. Tunda küpseid puuvilju, kuivatatud õunu, pirne, küpseid tsitrusvilju ja märga kriiti koos vürtsköömnete, muskaatpähkli ja kuivatatud tsitruskoortega.
Maitse on kuiv, keskmise täidlusega ja puuviljaselt elav, kus tunda küpseid tsitrusvilju ja kuivatatud õunu, troopilisi puuvilju, küpseid heledaid luuvilju koos avokaado ja röstitud mandlitega. Järelmaitse on mineraalne ja ürdiselt puuviljane.
Viinamarjad pärinevad Vallée de la Marne kasvualalt, Lansoni isiklikust 16ha suurusest Domaine de la Malmaison veiniistandusest. Baasveini käärib roostevabast terasest vaatides ja ei ole malolaktiliselt fermenteeritud. Teine fermentatsioon koos autolüüsiga pudelis pärmisettel kestab 4 aastat.
Tarbimissoovitus
Sobib seenerisotto ja -pastaga, grillitud koorikloomadest ja kalast valmistatud roogade ning küpsetatud linnulihatoitude juurde. Samuti sobib seltskonnaveiniks ja tähtpäevadele kingituseks.
Toote koduleht
http://www.lanson.com